Licealiada pada łupem bydgoszczanek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
czwartek, 21 czerwca 2012 01:44

3 dni, 15 drużyn, 50 meczów, 194 uczestników – tych kilka liczb może skrótowo opisać zakończony w minioną niedzielę finał ogólnopolskiej Licealiady, który rozegrany został na hali Solnego Miasta w Wieliczce. Krótko można opisać również zwycięzcę imprezy - bydgoskie VIII LO oparte na siatkarkach Pałacu.

Bydgoszczanki, po zwycięstwie w organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy lidze wojewódzkiej, były reprezentantkami województwa w ścisłym finale rozegranym w Małopolsce.

W pierwszym etapie rozgrywek - rozgrywanym wg formuły grupowej - nasz zespół rozegrał trzy mecze, pokonując kolejno w dwóch setach (na takim dystansie były rozgrywane zawody): III LO Kraków, Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy i V LO w Łodzi. Dzięki temu zakwalifikował się do drugiego etapu, którego stawką były miejsca 1-8.

W kolejnej fazie grupowej zespół "ósemki" zwyciężył 2:0 Zespół Szkół w Policach, również 2:0 LO im. Jana Matejki w Wieliczce i w ostatnim meczu, decydującym o pierwszym miejscu w grupie - 2:1 V LO w Rzeszowie. Tym samym bydgoska drużyna zapewniła sobie udział w wielkim finale.

W meczach o medale spotkały się drużyny z Opola i Rzeszowa oraz Mysłowic i Bydgoszczy. Z zaciętej, pełnej zwrotów akcji rywalizacji o brąz zwycięsko wyszedł zespół opolski, który po porażce w pierwszym secie poderwał się do walki i dwa następne sety ostatecznie wygrał (21:25, 25:22, 15:13). Natomiast w meczu finałowym spotkały się drużyny, które w rozgrywkach grupowych nie poniosły żadnej porażki. Spotkanie stało, jak podkreśla trener zwycięskiej ekipy Maciej Kromrych, na wysokim poziomie – zawodniczki zapewniały widzom dużo długich wymian i świetnych akcji. O ile w pierwszym secie odzwierciedlił to wynik końcowy - 25:22, o tyle w drugim bydgoszczanki z akcji na akcję rozpędzały się i nie dały już żadnych szans rywalkom, pewnie zmierzając po złoty medal - 25:10.

Dwie nasze zawodniczki zostały wyróżnione nagrodami indywidualnymi - Katarzyna Szostak została najlepiej atakującą, a Marta Biedziak MVP zawodów.

Skład zespołu: Katarzyna Szostak, Barbara Browarczyk, Karolina Żuchowska, Emilia Pokora, Emilia Mucha, Marta Ciesiulewicz, Kinga Szambelan, Marta Biedziak, Aleksandra Torbusińska, Martyna Sawa, Alicja Walczak, Katarzyna Barambas. Trenerem zespołu jest Maciej Kromrych.

Trener wraz z zespołem pragną podziękować władzom samorządowym Bydgoszczy oraz województwa kujawsko-pomorskiego za wsparcie finansowe umożliwiające wyjazd na turniej finałowy Licealiady.